Adrasan

"Yeşilliğin ve maviliğin verdiği pozitif enerjiyle zihninizi arındırıp, dinginliği hissetin"

Adrasan, Antalya şehir merkezine 80 km mesafededir. Bu belde, Bey Dağları ve Akdeniz'in arasında yer almaktadır. Defne ve çam ormanları ile kaplı dağlarla çevrilidir. Sıcaklık yaz aylarında yüksek değildir.

Sabahları denizden karaya ve akşamları karadan denize doğru esen rüzgar bir doğal klima etkisi yaparak sıcaklığı düşürür ve bu sebeple Adrasan yazı geçirmek için çok ideal bir yerdir Adrasan plajı kum ve çakıldan oluşur. Su sıcaklığı yaz sezonunda 21-29

derecedir  ve yüzeyin altında 30 metreye kadar net bir görüş vardır . Adrasan  bu sebeple tüplü balıkadam ve sualtı fotoğrafçıları için oldukça popüler bir yerdir. Adrasan koyu kapalı  bir koy olduğundan, deniz çoğunlukla sakindir.

Adrasan koyunun sol tarafında , bir dere bulunmaktadır. Bu dere güzel ortamı ile benzersiz bir yerdir. Dere, dev çınar ağaçlarıyla kaplıdır ve suyu temizdir. Bu dere boyunca lokanta ve oteller bulunmaktadır. Ördekler ve balıklar eşliğinde, dere üzerinde kurulu platformlarda yemek yemek ayrı bir zevktir.

Adrasan koyunun sağ tarafında ise sahil şeridi boyunca otel ve restoranlar bulunur. Bu kısım daha kalabalık ve canlıdır. Akşamları, akşam yemeğinden sonra Adrasan sahili  boyunca eşsiz manzara da  yürüyüş yapabilirsiniz.