Adrasan

elastic_15_1920_500

ADRASAN

Adrasan güzel bir koyda küçük bir beldedir. Antalya şehir merkezine 80 km mesafededir. Bu belde Bey Dağları ve Akdeniz'in arasında yer almaktadır. Defne, çam ormanları kaplı dağlarla çevrilidir. Sıcaklık yaz aylarında yüksek değildir. Sabahları denizden karaya ve akşamları karadan denize doğru esen rüzgar bir doğal klima etkisi yaparak sıcaklığı düşürür ve bu sebeple Adrasan yazı geçirmek için çok ideal bir yerdir

 

Adrasan koyunda deniz seviyesi sığdır  ve plaj kum ve çakıldan oluşur. Su sıcaklığı yaz sezonunda 21-29 derecedir  ve yüzeyin altında 30 metreye kadar net bir görüş vardır .  Adrasan  bu sebeple tüplü balıkadam ve sualtı fotoğrafçıları için oldukça popüler bir yerdir. Tüm plaj boyunca her yerde yüzebilirsiniz. Adrasan koyu kapalı  bir koy olduğundan , deniz çoğunlukla sakindir.

 

Adrasan koyunun sol tarafında , bir dere bulunmaktadır. Bu dere güzel ortamı ile benzersiz bir yerdir. Dere dev çınar ağaçlarıyla kaplıdır ve suyu temizdir. Bu dere boyunca lokanta ve oteller bulunmaktadır. Aç gözlü ördekler ve balıklar eşliğinde dere üstünde kurulu platformlarda yemek yemek ayrı bir zevktir. Bu lokanta ve oteller ulaşmak için köprülerden  geçmek zorundasınız.

Adrasan koyunun sol tarafında ise sahil şeridi boyunca otel ve restorantlar bulunur. Bu kısım daha kalabalık ve canlıdır.

Akşamları, akşam yemeğinden sonra Adrasan sahili  boyunca eşsiz manzara da  yürüyüş yapabilirsiniz